System z wkładką centralną również opiera się na zabezpieczeniach antywłamaniowych najwyższej klasy. Tak jak w poprzednim przypadku, jest on także zabezpieczony kartą kodową. W tym typie systemu nie występuje jednak klucz master, a klucze do wkładek indywidualnych, które otwierają pomieszczenia wspólne, takie jak śmietniki, wózkownie, furtki czy drzwi wejściowe do klatek schodowych. System ten stosowany jest zwykle w biurach, wspólnotach mieszkaniowych i małych firmach.
System z kluczem generalnym jest swego rodzaju rozwinięciem obu poprzednich. W tym przypadku istnieje klucz główny - master (GHS) otwierający wszystkie zamki w systemie. Oprócz niego istnieją klucze grupowe, działające w zamkach pewnej określonej grupy (np. na jednym piętrze lub w jednym dziale) oraz klucze indywidualne do poszczególnych pomieszczeń. Oczywiście klucze indywidualne również mogą otwierać więcej niż jeden zamek. Systemy klucza generalnego pozwalają na budowanie nawet najbardziej złożonych rozwiązań, stosowanych w większych obiektach, w których występuje zapotrzebowanie do wyodrębnienia dużej liczby modeli kluczy. Najczęstsze zastosowania dla takich systemów to:
Powszechnie stosowane elektroniczne systemy kontroli dostępu ograniczają poszczególnym osobom wyłącznie korzystanie z danego przejścia. Nie są one jednak skutecznym zabezpieczeniem drzwi. Wynika to z faktu, jako zabezpieczenie są wykorzystywane elektrozaczepy oa one nie blokują całego zamka, a jedynie język klamki. Właśnie dlatego tak ważne jest zastosowanie wkładek systemowych wykonanych w standardzie antywłamaniowym. Dopiero takie rozwiązanie będzie skutecznym zabezpieczeniem antywłamaniowym. Co ważne, rozwiązania te powinny być stosowane jednocześnie, do zabezpieczania tych samych pomieszczeń.
Do każdego systemu dostarczmy kartę bezpieczeństwa. Jest ona wykorzystywana do identyfikacji osoby upoważnionej do kopiowania kluczy oraz dokonywania modyfikacji systemu lub zamawiania kolejnych wkładek. Numer karty można porównać do numeru PESEL. Oznacza to, że pomaga on w identyfikacji właściciela systemu. Przy kopiowaniu kluczy wymagamy bowiem od zleceniodawcy przedstawienia kart bezpieczeństwa wraz z kluczem, którego kopię mamy wykonać. Każda wydana przez naszą firmę karta posiada swój indywidualny numer, który jest grawerowany na kluczach systemowych. Wyłącznie zgodność numeru karty z numerem klucza sprawia, że wykonujemy jego kopie.
System klucza tak zwany Master Key, to zestaw kluczy oraz zabezpieczeń polegający na tym, że przy pomocy jednego klucza można otworzyć dowolną, wybraną przez zamawiającego liczbę zabezpieczeń. Tworzymy systemy w oparciu o następujące produkty:
Systemy Master Key mają zastosowanie we wszystkich rodzajach obiektów. Dotyczy to zarówno mieszkań, jak i obiektów handlowych czy przemysłowych. Rozwiązanie to pozwala wyeliminować szereg problemów stwarzanych przez nadmierną ilość kluczy niezbędnych do obsługi budynku.
Chodzi między innymi o:
Czy mogę sam zamontować system?
Oczywiście! System można zamontować samodzielnie. Montaż polega najczęściej na wymianie wkładek bębenkowych, które są zainstalowane, na wykonane zgodnie z zamówieniem wkładki systemowe.
Jak mam wymienić wkładkę?
Najpierw wykręć śrubę mocującą wkładkę do zamka wpuszczanego, a następnie poluzuj szyldy. Na koniec przekręć kluczem zabierak wkładki na odpowiednią pozycję i delikatnie ją wyciągnij. Wszystkiego dowiesz się z filmu instruktażowego, który przygotowaliśmy.
Znajdziesz go pod tym linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=EXijXLtaF1Y&t=2s
Co zrobić w przypadku zgubienia karty kodowej?
W przypadku braku karty nie ma możliwości skopiowania kluczy ani domówienia nowych zabezpieczeń. Jest jednak na to rada. Możemy wystawić duplikat karty z tym samym numerem. Do wystawienia duplikatu kary potrzebny jest dowód zakupu, czyli faktura lub paragon, klucz masterski systemu i pisemne zamówienie na wykonanie duplikatu karty.
Co zrobić gdy zniszczeniu uległa jedna z wkładek systemu?
Wystarczy, że napiszesz do nas maila i zamówisz wkładkę. W wiadomości należy podać numer systemu oraz numer wkładki umieszczony w planie klucza. Wraz z zamówieniem prześlij również skan karty kodowej.
Co zrobić gdy zniszczeniu uległ klucz systemowy?
Wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość e-mail i zamówisz klucz podając numer systemu oraz numer klucza umieszczony w planie klucza. Z zamówieniem prześlij nam skan karty kodowej.
Co zrobić, gdy chcę zamówić nową wkładkę nie występującą do tej pory w systemie?
Możesz napisać do nas maila, w którym jako załącznik prześlesz plan klucza, który dostarczyliśmy Ci wraz z systemem. Zaznacz na nim nową wkładkę podając jej rozmiar oraz dostępy dla kluczy, które mają ją otwierać. Do wiadomości dołącz skan karty kodowej.
Jak zmierzyć wkładkę?
Wszystkiego dowiesz się z filmu instruktażowego, który przygotowaliśmy.
Znajdziesz go pod tym linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=CN3gvdlkRhs
Jak zmierzyć kłódkę?
Wszystkiego dowiesz się z filmu instruktażowego, który przygotowaliśmy.
Znajdziesz go pod tym linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=y9d0DqfRV2s
Jak odczytać już istniejący plan klucza?
Jak samodzielnie wykonać plan dostępu kluczy?
Wystarczy, że wydrukujesz plan, który znajdziesz tutaj. Wykonanie planu klucza dla poszczególnych systemów polega na stworzeniu struktury dostępu poszczególnych kluczy do zamknięć oraz zwymiarowaniu poszczególnych zabezpieczeń. Jak uzupełnić formularz?
Jeżeli wypełniłeś wszystkie rubryki pozostało Ci nadanie dostępów kluczy do poszczególnych pomieszczeń. Wykonujemy to poprzez postawienie znaku x w kratkach, w których spotyka się klucz i wkładka, którą ma on otwierać.
Wszystkiego dowiesz się z filmu instruktażowego, który przygotowaliśmy.
Znajdziesz go pod tym linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=Dxbbv45Hs0s
Jak zamówić pomiar i instalację systemu?
Zadzwoń lub napisz do nas, a my przyślemy pod wskazany przez Ciebie adres pracownika, który wykona inwentaryzację zamontowanych zabezpieczeń. Na jej podstawie sporządzimy plan klucza, który dostarczymy Ci do weryfikacji. Po zaakceptowaniu planu klucza, na jego podstawie sporządzimy wycenę. Pomiar oraz wycena w momencie zamówienia systemu w naszej firmie jest bezpłatna.
Ile czasu zajmuje wykonanie systemu?
W przypadku większych systemów realizacja zadania od momentu pomiaru, do momentu instalacji w budynku klienta, wynosi około dwóch tygodni. Jeśli chodzi o mniejsze instalacje, to wykonujemy je praktycznie od ręki, ponieważ wszystkie systemy kompletujemy sami w naszej firmie.
Nasze realizacje możesz obejrzeć w poniższej galerii, kanale YouTube lub blogu.