SYSTEMY MASTER KEY

Systemy Master Key

Niezależnie od tego, jaki rodzaj obiektu budowlanego odbierasz, jednym z pierwszych kroków jakie powinieneś wykonać jest wymiana zamków w drzwiach. Dotyczy to zarówno mieszkań w blokach, jak i domów jednorodzinnych, hal, siedzib firm oraz przedsiębiorstw. Wynika to z wielu powodów, a jednym z najważniejszych jest niemal nieograniczony dostęp do oryginalnego kompletu kluczy. Oznacza to, że mogły zostać przygotowane ich kopie, a Ty nie masz nad tym żadnej kontroli. Również istotna jest jakość wkładek. Te, które instalowane są podczas montażu to zazwyczaj niskiej jakości produkty, które dla potencjalnego włamywacza nie stanowią żadnego problemu. Jeśli zatem chcesz zapewnić swoim wnętrzom należytą ochronę, to odbiór nowej inwestycji będzie najlepszym momentem na instalację wkładek wykonanych w systemie Master Key. Na czym polega ta technologia? Jest to rozwiązanie umożliwiające kontrolę nad dostępem do poszczególnych pomieszczeń. Ponadto skutecznie zapobiega ono posiadaniu kluczy przez nieupoważnione do tego osoby oraz zapewnia brak konieczności wykonania wielu kopii klucza dla domowników, pracowników czy obsługi budynku. Co ważne, system Master Key jest również często rozwiązaniem o wiele korzystniejszym ekonomicznie, ponieważ w wielu przypadkach koszt wymiany tradycyjnych wkładek lub dorobienia do nich odpowiedniej liczby kluczy jest znacznie droższy.

Jak działa system Master Key?

Rozwiązania Master Key są stosowane w różnych systemach. Mogą być to na przykład proste rozwiązania, w których występuje jeden klucz otwierający wiele zabezpieczeń. To tak zwane systemy jednego klucza. Istnieją jednak znacznie bardziej rozbudowane instalacje. To duże systemy zawierające wiele różnych grup kluczy, podgrup i różnych kombinacji. Takie rozbudowane rozwiązania nazywamy systemami klucza generalnego. W praktyce nie spotkaliśmy się z technicznymi ograniczeniami dotyczącymi rozmiaru i różnorodności zabezpieczeń wykorzystywanych do budowy systemu.

System Master Key z jednym kluczem

System jednego klucza, podobnie jak system klucza generalnego, opiera się na zabezpieczeniach antywłamaniowych tej samej klasy. Ponadto jest on również zabezpieczony kartą kodową. Na czym polega zatem różnica? Jest to uproszczenie ilości modeli kluczy. W systemie jednego klucza, jak sama nazwa wskazuje, jeden klucz jest stosowany do otwarcia zabezpieczeń całego obiektu. Tego rodzaju systemy stosowane są głównie w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Przykład: W skład zabezpieczeń mieszkania otwieranego jednym kluczem mogą wchodzić wkładki zabezpieczające drzwi wejściowe, kłódki do zamknięcia piwnic oraz zamki kasetkowe do skrzynek na listy. Dzięki temu możesz ograniczyć liczbę kluczy dla jednego lokatora z czterech sztuk do zaledwie jednej. W przypadku firm, gdzie dochodzi większa liczba pomieszczeń, minimalizacja liczby kluczy może być jeszcze większa.

 

 

System z wkładką centralną

System z wkładką centralną również opiera się na zabezpieczeniach antywłamaniowych najwyższej klasy. Tak jak w poprzednim przypadku, jest on także zabezpieczony kartą kodową. W tym typie systemu nie występuje jednak klucz master, a klucze do wkładek indywidualnych, które otwierają pomieszczenia wspólne, takie jak śmietniki, wózkownie, furtki czy drzwi wejściowe do klatek schodowych. System ten stosowany jest zwykle w biurach, wspólnotach mieszkaniowych i małych firmach.

 

 

System z kluczem generalnym

System z kluczem generalnym jest swego rodzaju rozwinięciem obu poprzednich. W tym przypadku istnieje klucz główny - master (GHS) otwierający wszystkie zamki w systemie. Oprócz niego istnieją klucze grupowe, działające w zamkach pewnej określonej grupy (np. na jednym piętrze lub w jednym dziale) oraz klucze indywidualne do poszczególnych pomieszczeń. Oczywiście klucze indywidualne również mogą otwierać więcej niż jeden zamek. Systemy klucza generalnego pozwalają na budowanie nawet najbardziej złożonych rozwiązań, stosowanych w większych obiektach, w których występuje zapotrzebowanie do wyodrębnienia dużej liczby modeli kluczy. Najczęstsze zastosowania dla takich systemów to:

 • hotele,
 • domy studenckie,
 • centra handlowe,
 • szpitale,
 • urzędy,
 • duże firmy,

 

 

Dlaczego warto zdecydować się na instalację systemu Master Key?

Do zalet systemu Master Key należy:

 • Komfort użytkowania obiektu - instalując wkładki systemowe możesz zapomnieć o pęku kluczy i poszukiwaniach tego właściwego do konkretnego pomieszczenia. Zamiast kóła pełnego kluczy możesz posiadać tylko jeden, który otworzy wyłącznie wybrane pomieszczenia lub każde z nich. To niezwykle wygodne rozwiązanie. Nietrudno bowiem wyobrazić sobie sytuację, w której podczas awarii na przykład rury kanalizacyjnej, musisz szukać w całym pęku kluczy właściwego. W sytuacji zagrożenia nie ma lepszego sposobu na bezproblemowe poruszanie się po obiekcie.
 • Bezpieczeństwo użytkowania obiektu - zastosowanie systemu Master Key pozwala zmniejszyć do minimum liczbę użytkowanych kluczy. W ten sposób możesz skutecznie kontrolować ich użytkowanie i jednocześnie poprawić bezpieczeństwo obiektu. Jeżeli dodamy do tego fakt, że nasze systemy są chronione przed nieautoryzowanym dorabianiem kluczy poprzez indywidualne profile oraz karty kodowe, otrzymujesz pełną gwarancję kontroli nad tym, kto i do jakich pomieszczeń ma faktycznie dostęp w Twoim obiekcie.
 • Łatwa ochrona - jeśli posiadasz wyłącznie jeden klucz, o wiele łatwie jest go chronić. Jeden klucz to nie pęk kluczy, który trudno zmieścić w portfelu lub kieszeni. Nie musisz go również przechowywać w specjalnym miejscu. Pojedynczy klucz możesz mieć zawsze przy sobie i chronić go w należy sposób. System Master Key sprawia, że klucz możesz dołączyć do breloka z pilotem od samochodu i zawsze mieć nad nim pełną kontrolę.
 • Pełna kontrola nad obiektem - jako właściciel obiektu to Ty projektujesz system. Dzięki temu możesz nakreślić dowolny schemat dostępu. Na czym to dokładnie polega? Każdemu użytkownikowi możesz przekazać klucz, przy pomocy którego uzyska on dostęp do pomieszczeń, do których według Ciebie powinien się dostać. Nie otworzy on jednak pozostałych drzwi w budynku.
 • Pełne bezpieczeństwo - standardem w wykonywanych przez nas systemach jest wykorzystywanie jedynie wkładek antywłamaniowych o najwyższej klasie bezpieczeństwa. To niezwykle ważne, aby podstawę prawidłowo wykonanego zabezpieczenia obiektu stanowiły wysokiej jakości zabezpieczenia mechaniczne.

System Master Key, a bezpieczeństwo

Powszechnie stosowane elektroniczne systemy kontroli dostępu ograniczają poszczególnym osobom wyłącznie korzystanie z danego przejścia. Nie są one jednak skutecznym zabezpieczeniem drzwi. Wynika to z faktu, jako zabezpieczenie są wykorzystywane elektrozaczepy oa one nie blokują całego zamka, a jedynie język klamki. Właśnie dlatego tak ważne jest zastosowanie wkładek systemowych wykonanych w standardzie antywłamaniowym. Dopiero takie rozwiązanie będzie skutecznym zabezpieczeniem antywłamaniowym. Co ważne, rozwiązania te powinny być stosowane jednocześnie, do zabezpieczania tych samych pomieszczeń.

Do każdego systemu dostarczmy kartę bezpieczeństwa. Jest ona wykorzystywana do identyfikacji osoby upoważnionej do kopiowania kluczy oraz dokonywania modyfikacji systemu lub zamawiania kolejnych wkładek. Numer karty można porównać do numeru PESEL. Oznacza to, że pomaga on w identyfikacji właściciela systemu. Przy kopiowaniu kluczy wymagamy bowiem od zleceniodawcy przedstawienia kart bezpieczeństwa wraz z kluczem, którego kopię mamy wykonać. Każda wydana przez naszą firmę karta posiada swój indywidualny numer, który jest grawerowany na kluczach systemowych. Wyłącznie zgodność numeru karty z numerem klucza sprawia, że wykonujemy jego kopie.

Co zyskujesz z systemem Master Key?

 • Oszczędność czasu dla administratora obiektu. Zlecając instalacje systemu nie musisz już szukać klucza do konkretnych drzwi.
 • Nie musisz marnować swojego cennego czasu na kopiowanie kluczy zapasowych lub wymianę wkładek, ponieważ wszystko możesz załatwić zdalnie. Zleć nam mailowo wykonanie konkretnej wkładki lub klucza uwzględnionego w planie systemu, a my go wykonamy.
 • Twoi pracownicy muszą posiadać dostęp do wielu pomieszczeń? Czas możesz oszczędzić również im! Dzięki systemowi wizyty w portierni nie będą konieczne.
 • Oszczędność pieniędzy, ponieważ będziesz mógł zrezygnować z wykonywania dużej liczby kopi kluczy dla poszczególnych użytkowników (każdy użytkownik ma tylko jeden klucz)
 • Najwyższe bezpieczeństwo dzięki naszym rozwiązaniom. Systemy wykonywane przez naszą firmę to zabezpieczenia o bardzo wysokiej jakości. Wynika to z faktu, że do ich montażu stosujemy najwyższej jakości wkładki antywłamaniowe, co gwarantuje prawidłowe i bezawaryjne funkcjonowanie systemu przez bardzo długi czas.
 • Gwarancję kopii w dowolnym momencie. W przypadku, gdy awarii ulegnie wkład zamka, do którego klucze posiada wiele osób, nawet po wielu latach jesteśmy w stanie wykonać jego kopię. Zapobiega to konieczności wymiany kluczy będących w użytkowaniu.

Co warto wiedzieć o systemie Master Key?

System klucza tak zwany Master Key, to zestaw kluczy oraz zabezpieczeń polegający na tym, że przy pomocy jednego klucza można otworzyć dowolną, wybraną przez zamawiającego liczbę zabezpieczeń. Tworzymy systemy w oparciu o następujące produkty:

 • wkładki bębenkowe,
 • kłódki,
 • wkłady zamków wierzchnich,
 • zamki kasetkowe.

Systemy Master Key mają zastosowanie we wszystkich rodzajach obiektów. Dotyczy to zarówno mieszkań, jak i obiektów handlowych czy przemysłowych. Rozwiązanie to pozwala wyeliminować szereg problemów stwarzanych przez nadmierną ilość kluczy niezbędnych do obsługi budynku.

Chodzi między innymi o:

 • pęki kluczy niezbędne do obsługi,
 • brak kontroli przy kopiowaniu kluczy przez osoby nieuprawnione,
 • brak możliwości szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia,
 • obniżenie kosztów eksploatacji obiektu.

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę sam zamontować system?

Oczywiście! System można zamontować samodzielnie. Montaż polega najczęściej na wymianie wkładek bębenkowych, które są zainstalowane, na wykonane zgodnie z zamówieniem wkładki systemowe.

Jak mam wymienić wkładkę?

Najpierw wykręć śrubę mocującą wkładkę do zamka wpuszczanego, a następnie poluzuj szyldy. Na koniec przekręć kluczem zabierak wkładki na odpowiednią pozycję i delikatnie ją wyciągnij. Wszystkiego dowiesz się z filmu instruktażowego, który przygotowaliśmy.

Znajdziesz go pod tym linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=EXijXLtaF1Y&t=2s

Co zrobić w przypadku zgubienia karty kodowej?

W przypadku braku karty nie ma możliwości skopiowania kluczy ani domówienia nowych zabezpieczeń. Jest jednak na to rada. Możemy wystawić duplikat karty z tym samym numerem. Do wystawienia duplikatu kary potrzebny jest dowód zakupu, czyli faktura lub paragon, klucz masterski systemu i pisemne zamówienie na wykonanie duplikatu karty.

Co zrobić gdy zniszczeniu uległa jedna z wkładek systemu?

Wystarczy, że napiszesz do nas maila i zamówisz wkładkę. W wiadomości należy podać numer systemu oraz numer wkładki umieszczony w planie klucza. Wraz z zamówieniem prześlij również skan karty kodowej.

Co zrobić gdy zniszczeniu uległ klucz systemowy?

Wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość e-mail i zamówisz klucz podając numer systemu oraz numer klucza umieszczony w planie klucza. Z zamówieniem prześlij nam skan karty kodowej.

Co zrobić, gdy chcę zamówić nową wkładkę nie występującą do tej pory w systemie?

Możesz napisać do nas maila, w którym jako załącznik prześlesz plan klucza, który dostarczyliśmy Ci wraz z systemem. Zaznacz na nim nową wkładkę podając jej rozmiar oraz dostępy dla kluczy, które mają ją otwierać. Do wiadomości dołącz skan karty kodowej.

Jak zmierzyć wkładkę?

Wszystkiego dowiesz się z filmu instruktażowego, który przygotowaliśmy.

Znajdziesz go pod tym linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=CN3gvdlkRhs 

Jak zmierzyć kłódkę?

Wszystkiego dowiesz się z filmu instruktażowego, który przygotowaliśmy.

Znajdziesz go pod tym linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=y9d0DqfRV2s

Jak odczytać już istniejący plan klucza?

 • użytkownik klucza – opis osoby użytkującej konkretny model klucza
 • numer klucza – jest to numer wygrawerowany razem z numerem systemu. Należy się nim posługiwać przy zamówieniach
 • ilości kluczy – ilość kluczy, które zostały wykonane
 • numer pom. - numer pomieszczenia, którym oznaczona jest wkładka zamontowana w tym pomieszczeniu. Należy się nim posługiwać przy zamówieniach
 • nazwa pomieszczenia - opis pomieszczenia, w którym jest zamontowana wkładka
 • rozmiar typ zamka wkładki – rozmiar wkładki (np: 30/40). Jeżeli jest to wkładka z gałką 30/40G.
 • Ilości sztuk - ilości, które zostały wykonane

Jak samodzielnie wykonać plan dostępu kluczy?

Wystarczy, że wydrukujesz plan, który znajdziesz tutaj. Wykonanie planu klucza dla poszczególnych systemów polega na stworzeniu struktury dostępu poszczególnych kluczy do zamknięć oraz zwymiarowaniu poszczególnych zabezpieczeń. Jak uzupełnić formularz?

 • użytkownik klucza: w tym miejscu należy wpisać stworzone przez Ciebie modele kluczy
 • numer klucza: tutaj nadajemy numer klucza, który na nim grawerujemy razem z numerem systemu. Tym numerem posługujemy się następnie przy zamówieniach
 • ilości kluczy: liczba kluczy, którą chcesz zamówić
 • numer pok.: w tej rubryce nadajemy numer pomieszczeniu, którym oznaczymy wkładkę zamontowaną w tym pomieszczeniu. Następnie posługujemy się nim przy zamówieniach
 • nazwa pomieszczenia: tutaj krótko opisujesz pomieszczenie, w którym chcesz zamontować wkładkę systemową np: wejście główne do firmy
 • rozmiar, typ zamka, wkładki: w tym miejscu należy wpisać rozmiar i rodzaj zabezpieczenia jaki chcesz zastosować (np: jeżeli to jest wkładka bębenkowa to wpisujemy 30/40, jeżeli chcemy w tej wkładce mieć z dłuższej strony gałkę to wpisujemy 30/40G). W przypadku kłódki wpisujemy po prostu kłódka.
 • ilości sztuk: potrzebna Ci ilości wkładek lub innych zabezpieczeń
 • Plan systemu Master Key (PDF)

Jeżeli wypełniłeś wszystkie rubryki pozostało Ci nadanie dostępów kluczy do poszczególnych pomieszczeń. Wykonujemy to poprzez postawienie znaku x w kratkach, w których spotyka się klucz i wkładka, którą ma on otwierać.

Wszystkiego dowiesz się z filmu instruktażowego, który przygotowaliśmy.

Znajdziesz go pod tym linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=Dxbbv45Hs0s

Jak zamówić pomiar i instalację systemu?

Zadzwoń lub napisz do nas, a my przyślemy pod wskazany przez Ciebie adres pracownika, który wykona inwentaryzację zamontowanych zabezpieczeń. Na jej podstawie sporządzimy plan klucza, który dostarczymy Ci do weryfikacji. Po zaakceptowaniu planu klucza, na jego podstawie sporządzimy wycenę. Pomiar oraz wycena w momencie zamówienia systemu w naszej firmie jest bezpłatna.

Ile czasu zajmuje wykonanie systemu?

W przypadku większych systemów realizacja zadania od momentu pomiaru, do momentu instalacji w budynku klienta, wynosi około dwóch tygodni. Jeśli chodzi o mniejsze instalacje, to wykonujemy je praktycznie od ręki, ponieważ wszystkie systemy kompletujemy sami w naszej firmie.

Nasze realizacje możesz obejrzeć w poniższej galerii, kanale YouTube lub blogu.