NAPRAWA ELEKTRONIKI PILOTA

Naprawa kluczy, pilotów i regeneracja elektroniki

Klucze z funkcją otwierania centralnego zamka stosowane są w samochodach już od 1995 roku. Pierwotnie były to proste konstrukcje, które z czasem zostały mocno rozwinięte. Obecnie tradycyjne klucze mechaniczne zastąpione zostały znacznie bardziej zaawansowanym rozwiązaniami łączącymi się z mini komputerem umieszczonym w pojeździe. Są to systemy nazywane KEYLESS oraz SMARTKEY, pozwalające na bezkluczykową, elektroniczną kontrolę nad dostępem i uruchamianiem samochodu. Niestety zarówno starsze, jak i najnowsze technologie ulegają awariom. Jeśli taki problem dotknął właśnie Ciebie, skorzystaj z naszej oferty naprawy kluczy, pilotów i regeneracji elektroniki.

Najczęstsze przyczyny usterek kluczy i pilotów

Usterki najczęściej powstają z powodu bardzo delikatnej budowy kluczy. W związku z tym na ich działanie wpływ mają czynniki zewnętrzne, takie jak na przykład wilgoć. W trakcie użytkowania kluczy często dochodzi uszkodzeń mikrowłączników odpowiadających za otwarcie i zamknięcie pojazdu. Zniszczeniu ulegają również ścieżki na płytkach. Wynika to z faktu utleniania się cyny wykorzystywanej do lutowania. Równie częste przyczynami i objawami awarii jest również urwanie mocowania baterii czy spadek pojemności akumulatorów ładowanych podczas jazdy.

Naprawa stacjonarna i online

Pomimo tak częstych usterek i problemów, producenci nie przewidują naprawy kluczy. Rozwiązaniem problemu zalecanym przez ASO jest jego wymiana na nowy. To niestety wiąże się ze sporymi kosztami oscylującymi na poziomie 450-1600 zł. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest naprawa klucza. Nie warto jej jednak wykonywać samodzielnie, gdyż jak pokazuje nam doświadczenie, często kończy się to spotęgowaniem awarii i brakiem możliwości wykonania jakiegokolwiek serwisu. Jeśli zatem jesteś zainteresowany naprawą klucza lub pilota, skorzystaj z usług naszej firmy. Możesz odwiedzić jeden z naszych punktów stacjonarnych lub zlecić usługę online. Jak to działa? Wyślemy do Cibie kuriera, który odbierze uszkodzone klucze lub pilot i dostarczy je do nas. Po wykonaniu naprawy nadamy je do Ciebie i... to wszystko! Ponownie możesz cieszyć się z działającego kompletu. Koszt naprawy klucza z pilotem bez wymiany jego obudowy kształtuje się w naszej pracowni na poziomie 100-150 zł. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Objawy uszkodzenia elektroniki:

 • niedziałająca funkcja otwierania i zamykanie auta,
 • problemy z odpalaniem auta,
 • niedziałający system zbliżeniowego otwarcia,
 • notoryczne rozładowywanie się baterii pilota,
 • brak ładowania się akumulatora kluczyka podczas użytkowania pojazdu.

Naprawa elektroniki klucza polega najczęściej na:

 • naprawie ścieżek drukowanych płytki,
 • wymianie zużytych microswitchy,
 • wymianie kondensatorów,
 • wymianie diod,
 • wymianie akumulatorów zasilających klucz,
 • synchronizacji (jeżeli zaistnieje taka potrzeba),
 • naprawie lub wymianie gniazd mocowań baterii.

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga, oraz kanału na YouToube.